Willa Jasna Czorsztyn

Zamek Czorsztyn  Zamek Czorsztyn  Stacja Narciarska Czorsztyn Ski  Czorsztyn


Czorsztyn to malownicza wieś letniskowa położona na bezleśnym grzbiecie opadającym spod przełęczy Snozka Zamecka ku zamkowi Czorsztyńskiemu i brzegom sztucznego jeziora. Stąd rozpościerają się przepiękne widoki na Jezioro Czorsztyńskie, Pieniny (Trzy Korony), Tatry i Pasmo Lubania. Atrakcją są ruiny zamku Czorsztyńskiego położonego na stromej skalistej górze.

We wsi znajdują się punkty gastronomiczne, restauracja  i  sklepy spożywcze
.  Dodatkowo podnoszą standard: wypożyczalnie sprzętu wodnego (łódki, kajaki, rowery wodne) oraz kompleks wyciągów narciarskich w pobliskich Kluszkowcach: krzesełkowy i orczykowy. W sezonie letnim atrakcją jest  rynna zjazdowa na górze Wdżar o długości 1000 m.

Na półwyspie Stylchen niedaleko Kluszkowców znajdują się zabudowania przeniesione z zalanych terenów, również starego Czorsztyna, gdzie stworzono skansen - Osadę Turystyczną Czorsztyn.  Część obiektów przeznaczona jest do zwiedzania.

Z Czorsztyna kursuje statek wycieczkowy po Jeziorze Czorsztyńskim

Położenie Czorsztyna sprawia że jest on doskonałym punktem wypadowym na Słowację. Zmotoryzowani wczasowicze mogą zorganizować sobie wycieczki do wielu miejsc położonych blisko granicy, ale po Słowackiej stronie. Polecamy zwiedzenie Czerwonego klasztoru i wysłuchania chóru zakonnego. Warto również odwiedzić Poprad z zabytkową dzielnicą "Spiska Sobota". Dalsze wycieczki do Słoweńskiego Raju, gdzie po bardzo malowniczych szlakach możemy chodzić całymi dniami. Metalowe stopnie, wiszące mosty oraz jednokierunkowe, kilkunastometrowe drabiny sprawią, że to miejsce zostanie nam w pamięci na długi czas. Szlak przełomem rzeki Hornad zajmuje cały dzień więc należy wycieczkę zacząć wczesnym rankiem. Jedną z większych przygranicznych atrakcji jest Lodowa Jaskinia koło Liptovskiego Mikulaszu - jest to miejsce oddalone kilkadziesiąt kilometrów od Czorsztyna ale warto je odwiedzić. Jest to jaskinia w której lód utrzymuje się przez cały rok. Słowacja obfituje w zamki. Najbliższy zamek znajduje się w miejscowości Stara Lubovna. Przy zamku zorganizowany jest też skansen wsi spiskiej. Dla bardziej wytrwałych podróżników polecamy Oravsky Hrad oraz Likavkę koło Rużenberoku. 


.:: Zobacz więcej - Atrakcje w Pieninach >>


SŁOWACJA Czerwony Klasztor    SŁOWACJA Słowacki Raj - Park Narodowy  SŁOWACJA Lodowa Jaskinia  SŁOWACJA Lodowa Jaskinia


Projekt i wykonanie Potral Turystyczny www.Pieniny.net   
Wszystkie materiały znajdujące się na stronach serwisu Agrowczasy.com są zastrzeżone. 
Kopiowanie i wykorzystywanie do celów komercyjnych bez zgody redakcji zabronione.

Copyright © 2000-2010 Agrowczasy.com