Willa Jasna Czorsztyn

Hala Majerz Czorsztyn  Pieniński Park Narodowy  Przełom Dunajca Pieniny  Zamek w Niedzicy Pieniny / Spisz


    Pieniny to jeden z najbardziej uroczych zakątków w naszym Kraju. Tutaj, na tak małej powierzchni  można podziwiać największe osobliwości polskiego krajobrazu. Tereny obejmujące Pieniny prawie w całości objęte są ochroną – Stworzono tutaj Pieniński Park Narodowy. W parku wytyczono kilkadziesiąt kilometrów szlaków turystycznych, jednym z najpiękniejszych jest „Sokola Perć”, a obejmująca najbardziej malownicze rejony Pienin (Sokolicę,  Kazalnicę i  Zamkową Górę).  

   Zabytki architektoniczne Pienin to przede wszystkim Zamki w Czorsztynie i w Niedzicy. Zamek Czorsztyński pochodzący z XIV w. był wielokrotnie oblegany i grabiony. W XIX wieku spłonął od uderzenia pioruna, obecnie do zwiedzania zostały tylko ruiny.

   Nową atrakcją turystyczną regionu stał się w ostatnich latach sztuczny zbiornik wodny utworzony na Dunajcu poprzez zbudowanie zapory w Niedzicy. Oprócz niewątpliwych walorów krajobrazowych przyczynił się znacznie do ożywienia gospodarczego Pienin oraz pobudził rozwój infrastruktury turystycznej. Powstało wiele ośrodków wodnych, wypożyczalni sprzętu pływającego. 

   Najbardziej znaną atrakcją turystyczną Pienin jest 18 kilometrowy spływ tratwami przełomem Dunajca. Trasa spływu wiedzie najbardziej malowniczymi terenami Pienińskiego Parku Narodowego. Rozpoczyna się W Sromowcach Niżnych, kończy w Szczawnicy.

>> Zobacz więcej atrakcji w Pieninach >>


Zatoka Pod Zamkiem Czorsztyn


Projekt i wykonanie Potral Turystyczny www.Pieniny.net   
Wszystkie materiały znajdujące się na stronach serwisu Agrowczasy.com są zastrzeżone. 
Kopiowanie i wykorzystywanie do celów komercyjnych bez zgody redakcji zabronione.

Copyright © 2000-2010 Agrowczasy.com